Bagātība atkritumu kaudzē

Mt.24:17-18. Uzruna bērniem. Olainē 25.11.2012 (māc.O.Skrodelis)

BAGĀTĪBA ATKRITUMU KAUDZĒ

Kas ir uz jumta, lai nekāpj lejā paņemt kaut ko no sava nama. Un, kas ir uz lauka, lai negriežas atpakaļ paņemt savas drēbes. Mt.24:17-18

Atkritumi

Kad ģimene pārceļas uz citu dzīves vietu, tad cilvēki dažkārt atstāj kaudzi ar viņiem nederīgām lietām, ko kādi citi, kas mēdz pārbaudīt atkritumu kastes, varētu paņemt sev. Iedomāsimies, ka jūs izskatāt to kaudzi, pirms ir atnācis atkritumu vīrs. Jūs varētu tur atrast visdažādākās interesantas un izmantojamas lietas – piemēram, vecu gludekli, kas vēl darbojas, vai dažas vecas rotaļlietas, ko var pielabot, un tad tās ir gandrīz tikpat labas, kā jaunas, vai arī nedaudz iedauzītu kastrolīti, kas varētu vēl noderēt. Drīz vien jūsu rokās ir tikpat pilnas, kā man tagad. Bet jūs turpināt meklēt. Ja atradīsiet kaut ko vērtīgu, jūs izdomāsiet, kā aiznest arī to.

Tad jūs pamanāt kaut ko, kas jums liek visu pārējo pamet. Paklau, jauna volejbola bumba! Jūs nemēģināt paturēt gan vecās grabažas, gan volejbola bumbu. Bumba šķiet tik lieliska, ka jūs aizmirstat par pārējo. Jūs nevarat vien sagaidīt, kad varēsiet pateikt par to pārējiem bērniem.

Bumba

Tagad salīdziniet Tiesas jeb pastardienu ar šīs bumbas atrašanu. Mēs dzīvojam pasaulē, kur ir daudz kā interesanta, ko darīt. Mūsu dzīvju katrā dienā ir uztraukumi un izaicinājumi. Mums atliek vienīgi to atrast un ieraudzīt līdzīgi, kā atrast vērtīgas lietas grabažu kaudzēs. Bet pienāks laiks, kad pasaule ies bojā. Mēs to saucam par Tiesas dienu. Šī diena pienāks tad, kad mēs to negaidīsim. Tā mūs pārsteigs darot kaut ko citu. Mūsu rokas būs pilnas, līdzīgi kā man bija visi tie krāmi, ko es turēju rokās. Tad nāks Kristus un mums rādīs jauno dzīvi, ko viņš mums ir sagatavojis.

Ko jūs darīsiet? Vai gribēsiet paturēt to dzīvi, kas jums jau ir? Vai jūs iedomāsieties par visām labajām lietām, kas jums ir uz šīs zemes, un kavēsieties tās atstāt? Mūsu tekstā Jēzus mums saka, ka mēs nedrīkstam atgriezties, lai paņemtu kaut ko no zemes. Viņš saka: Kas ir uz jumta, lai nekāpj lejā paņemt kaut ko no sava nama. Un, kas ir uz lauka, lai negriežas atpakaļ paņemt savas drēbes. Kad pienāks Tiesas diena, mēs varēsim pamest visu uz šīs zemes, jo mēs ieraudzīsim kaut ko jaunu un labāku. Es negribu salīdzināt šo dzīvi ar dzīvošanu grabažu kaudzē, bet, kad mēs redzēsim to, ko Dievs piedāvā mums Mūžībā, tad šāds salīdzinājums ir vietā

Jēzus nesaka, lai jūs vienkārši sēdētu un līdz Tiesas dienai neko nedarītu. Priecājieties par dzīvi, ko viņš jums ir devis tagad. Bet vienmēr atcerieties, ka pastardiena jeb Tiesas diena ir daļa no Kristus Labās vēsts. Tā nav diena, kurā mums tiks atņemts prieks, kas mums ir tagad. Tā ir diena, kad mēs no Dieva saņemsim vēl lielāku iepriecinājumu.

Tāpēc ka Kristus jau ir nācis, lai būtu mūsu Pestītājs, mēs nebīstamies no Viņa, kā Tiesneša nākšanas. Esiet gatavi viņa atnākšanai. Esiet gatavi visu pamest un ar prieku viņu sagaidīt.

Post a comment