Baznīca celta 1794.g.
‍Arhitekts Kristofs Hāberlands (1750-1803).
↕ 17 m / 230 m2 / ‍3000 m3 / Ø 19,75 m / sēdvietas 350

Laipni lūgti Katlakalna draudzē!

Ja skatīsieties no Ķengaraga pāri Daugavai, jūs ievērosiet starp priežu galotnēm apaļu kupolu ar tornīti un zeltītu krustu. Dažreiz var dzirdēt arī zvanu skaņas.
Ja atbrauksiet līdz baznīcai, tad jūs sagaidīs īpašās Katlakalna priedes un skaisti zaļa apkārtne. Ap pašu baznīcu ir profesora un ilggadējā mācītāja Roberta Feldmaņa stādītais dārzs. Visos gadalaikos tur varat veldzēt dvēseli pie dabas skaistuma un zaļuma.
Jau no ārpuses dievnams pārsteidz ar savu netradicionālo formu. Tas ir apaļš ar apaļu kupolu un mazu zvanu tornīti. Baznīcas iekšienē ir arī uzsvērtas apaļās formas. Soli un ērģeļu balkons ir veidoti nepabeigta apļa formā ar pievērstību altārim, un lielais kupols rada plašuma iespaidu. 2016.gadā baznīca tika pilnībā restaurēta. Kupolu atkal rotā dekoratīva laterna, kapara jumts un interjera krāsojums ir tuvs sākotnējam.
Altārglezna attēlo stāstu no Mateja evaņģēlija 14.nodaļas, kur vētras laikā Jēzus nāca pie mācekļiem, staigādams pa ūdens virsu. Altārglezna pasludina, ka Kristus stiprina mums ticību un uztur pāri šaubām. Katlakalna ērģelēm piemīt maiga un harmoniska skaņa. Tās ir ērģeļmeistera Augusta Martina darinājums 1870. gadā (šobrīd tiek restaurētas).
Katlakalna baznīca ir izturējusi bargos Padomju varas gadus un vienmēr palikusi kā dievnams, kurā sanāca kopā Katlakalna evaņģēliski luteriskā draudzē. Šobrīd mēs esam salīdzinoši nedaudz, – ap 200 draudzes locekļu. Dievkalpojumi notiek katru svētdienu pulksten 10.00 kā arī īpašajās Baznīcas svētku dienās, piemēram, Ziemassvētku vakarā, Zaļajā ceturtdienā, Lielajā piektdienā, Lieldienu naktī un Debesbraukšanas dienā. Augusta trešajā svētdienā turam kapusvētkus Katlakalna kapos. No septembra līdz maijam draudzes namā notiek Bībeles stundas. Laiks var būt mainīgs. Parasti tās ir trešdienas, plkst. 19:00. Lūdzu, sekojiet līdzi aktuālajiem ziņojumiem. Mūsu draudzē ir iespējams kristīt bērnus, saņemt iesvētības, tikt salaulātiem, un iespējama arī kristīga izvadīšana. Vairāk lasiet sadaļā „Kristības, laulības”, jautājiet mācītājam vai draudzes kancelejā. Svētdienas skola (no septembra līdz maijam) – katru svētdienu plkst. 10.00. Sākumdaļā bērni kopā ar vecākiem pulcējas baznīcā uz draudzes dievkalpojumu un pēc Ticības apliecības kopā ar skolotājām dodas uz draudzes namu. Dažreiz pēc dievkalpojuma mēs mēdzam uzkavēties draudzes namā uz kopīgu pēcpusdienu. Iemesls ir vai nu jubilejas, ko svinam, vai interesanti lektori, vai vienkārši – vēlēšanās pēc dievkalpojuma vēl uzkavēties. Vasara mums ir ekskursiju un nometņu laiks. Bērniem ir iespēja doties uz kādu no vairākām Svētdienas skolas nometnēm. Jūlijā mēs vienu nedēļas nogali pavadām pie Usmas ezera, braucam ekskursijā pa Latviju, ar laivām pa upi un rudenī braucam sēņot. Vasaras mēnešos mēs tiekamies ar māsu draudzēm Vācijā un Dānijā. Vienu gadu delegācija no Katlakalna brauc pie viņiem un otru gadu – viņi brauc pie mums.

Laipni lūgti mūsu draudzē!Papildus par baznīcas vēsturi meklējiet nākamajā sadaļā: // Baznīca – vēsture