Sākums
Draudze, baznīca
Restaurācija
Fotogrāfijas
Kā mūs atrast
Sprediķi
Kristības, laulības
Svētdienas skola
Māsu draudzes
"Katlakalna Zvans"
Ziedojumi
Kontakti
Dažādi


  

Aktuālā aptauja
Kādas aktivitātes draudzē jūs apmeklētu darbadienās?
Dievkalpojumu
Slavēšanas vakaru
Bībeles stundu
Lūgšanu vakaru
Meditāciju vakaru
Tezē vakaru
Koncertu
Cits variants (rakstīt komentārā)
  rezultāti » Meklēšana

 
Svētdienas skolas vadītājas Madaras Bernhardas raksts "Svētdienas Rītam" 15.02.2009.

Katlakalna evaņģēliski luteriskās draudzes svētdienas skola...

            Tikai pārdesmit minūšu braucienā no Rīgas skaistā un gleznainā vietā atrodas netradicionāla apaļa baznīca ar lielu kupolu – Katlakalna evaņģēliski luteriskā baznīca.

www.katlakalns.lv

            Tajā katru svētdienu 10.00 atskan baznīcas zvans, kas aicina visus uz dievkalpojumu. Arī bērnus, jo jau vairākus gadus Katlakalna evaņģēliski luteriskajā baznīcā aktīvi darbojas svētdienas skola. Nu jau skolotāju gaitas uzsākušas arī dažas kādreizējās skolnieces.

            Svētdienas skolas nodarbības notiek katru svētdienu, izņemot Ziemassvētkus, Lieldienas un Vasarsvētkus. Sākumā bērni piedalās dievkalpojumā, dzied ievada dziesmu, uzklausa mācītāja ievadvārdus, izsūdz un nožēlo grēkus, un saņem Dieva piedošanu. Tad bērni dodas uz atsevišķi iekārtotām telpām draudzes namā “Ozolkalni”, kur līdz pat dievkalpojuma beigām notiek svētdienas skolas nodarbība divās – pirmsskolas un skolas vecuma – grupās. Atbilstoši bērnu vecumam, skolotājas katrai nodarbībai sagatavo Dieva vārda izklāstu un praktisku nodarbību.

            Prieks, ka šā gada svētdienas skolas kalendārā ierakstīti vairāk kā 30 bērnu vārdi, jo savu vārdu pieraksta ikviens atnācējs, arī tad, ja bērns ar vecākiem pirmo reizi atnācis uz baznīcu un svētdienas skolu. Parasti nodarbībās piedalās 10 bērni, tomēr citreiz draudzes nama telpas pieskandina pat 20 bērnu balsis. 
 

Cītīgākie svētdienas skolas apmeklētāji ar skolotājām Ivetu un Ditu

            Svētdienas skolā darbojas piecas skolotājas. Inguna, Madara un Dita strādā ar mazāko bērnu grupiņu, savukārt Alma un Iveta – ar skolas vecuma bērniem. Katrai skolotājai ir savi talanti un veids, kā pastāstīt Dieva vārdu, un, mūsuprāt, tieši tas bērniem šķiet interesanti. Turklāt, nodarbību dalīšana ļauj arī pašām skolotājām no nodarbības brīvajā svētdienā piedalīties visā dievkalpojumā un stiprināties Dieva vārdos. Skolotāja Dita ir uzņēmusies arī muzikālās dzīves veidošanu mūsu draudzē. Tas neiet secen arī svētdienas skolā, kur Dita bērniem māca Dievu slavinošas dziesmas un palīdz sagatavoties koncertiem un apsveikumiem draudzei.


Muzikālais apsveikums draudzei 2008. gada trešajā adventē. Ziemassvētku stāsts ar dziesmām un Dieva vārdu, kopā ar skolotājām Madaru un Almu

            Svētdienas skolā kopīgi lasām Dieva vārdu, dziedam dziesmas, spēlējam spēles, gatavojam viktorīnas un aptaujas, zīmējam, līmējam, krāsojam un veicam dažādus praktiskus darbiņus. Pirms katra gada iesākuma skolotājas vienojas par tēmām, kuras tiks izskatītas visa gada laikā. Šogad, piemēram, mācībām tiek izmantota Ivetas Gailes grāmata “Marka Evaņģēlijs XXI gadsimta bērniem”, kurā autore ne tikai apskata visu Marka evaņģēliju, bet piedāvā arī dažādus jautājumus, kurus var apspriest ar bērniem un kas palīdz izprast tēmu, kā arī ir sagatavojusi dažādus uzdevumus bērniem.

 
Pavasarīga sveiciena gatavošana – ziedi no filca. Mazākā bērnu grupiņa un skolotāja Madara

            Īpašs prieks par to, ka svētdienas skolā ir aizsākušās arī vairākas tradīcijas. Piemēram, adventa laiku mēs uzsākam ar kopīgu vainaga pagatavošanu. Turpmākajās nedēļās pirms Kristus dzimšanas svētkiem gatavojam arī apsveikumu draudzei. Parasti – bērnu gatavotas apsveikumu kartītes, kas katram draudzes loceklim tiek pasniegtas ceturtajā adventē pēc dievkalpojuma. Par šo tradīciju priecājas gan bērni, gan pieaugušie.


Bērni pēc muzikālā priekšnesuma dodas pie draudzes locekļiem, lai iedāvinātu pašu gatavotās baltās apsveikumu kartītes
 

            Katru septembri pie baznīcas vārtiem un durvīm tiek piestiprināts aicinājums uz svētdienas skolu, paziņojot, kad atsākas nodarbības, un atgādinot, kur tās notiek. Prieks, ka bērni uz nodarbībām aicina līdzi arī savus draugus un radus. Tieši tā arī pulciņš vairojas.

 

Un nu, sameklē ceļu uz Katlakalna svētdienas skolu...

Svētdienas skolas vadītāja Madara 

 


 
Copyright 2006; Created by MB Studija